A Balaton két domináns horgász szövetsége az elnökök többszöri tea partijától eljutott a „hivatalos” kapcsolatfelvételig. Szeptember 19- én a Bakony Balaton Horgász Szövetség (BBHSZ) képviseletében dr. Táncsics Aladár elnök, Puskás István elnökségi tag, Tóth István felügyelő bizottsági elnök; a Balatoni Horgászegyesületek Szövetsége (BSZ) képviseletében Kontics Ferenc elnök, Balogh Tibor és Kővári Tibor elnökségi tagok baráti hangulatú megbeszélésen összegezték a balatoni horgászat jelenét és egyben jövőjét is meghatározó tényezőket, az ezekkel kapcsolatos szövetségi véleményeket.
Az igencsak szerteágazó, de egymással szoros kölcsönhatásban lévő sok- sok tényező, megoldandó probléma halmazából (árak, költségek, fogási napló, ellenőrzés, rapsicok, szervezeti élet, fantom egyesületek, állami szerepvállalás, turizmus, stb.) a két szövetség elsősorban az alábbi kérdésekben kíván a jövőben igen szorosan együttműködni, közös álláspontot kialakítani, továbbá ott ahol lehet együttesen fellépni:
- Balatoni csónakkikötők helyzete (A csónakmenhelyek kategória jogszabályi megteremtése. Engedélyezési eljárások bürokratikusságának csökkentése. Illegális csónakhelyek felszámolásában való részvétel úgy, hogy az érintetteknek legyen választási lehetősége. Egyesületek és helyi önkormányzatok kapcsolatának jobbítása.)
- A Balatoni haltelepítés kérdésköre (Együttműködés új formáinak kialakítása a halászokkal valamint a halászok felügyeletét ellátó állami szervezetekkel. A horgász szervezetek érdemibb bevonása a haltelepítés minden fázisába. Az eredményes haltelepítés feltételét is jelentő tudományos háttér pénzügyi lehetőségeinek bővítése, azaz ezen bővítés lehetséges formáinak keresése.)
A harmadik jelentős kérdéskör – amelyben már konkrét cselekvési program is körvonalazódott – az a gyermekekkel való foglalkozás, a gyermekek környezettudatos nevelésében való aktívabb részvétel, tartalmas gyermekprogramok, versenyek rendezéséhez szükséges humán és anyagi források közös növelése.
A megbeszélés résztvevői egyetértettek abban is, hogy ez az első munkatalálkozás – ami egyben az első közös elnökségi ülés előkészítésének indító fázisát is jelentette – nem kevés és nem is könnyű feladatsort indított el. A két szövetség reális megítélése szerint az ehez szükséges erővel rendelkeznek, ami nem zárja ki azt, hogy céltudatosabb munkával törekedjenek a meglévő erő növelésére, a jelenleginél nagyobb számú horgászbázis megteremtésére, további egyesületek bevonására a közös munkába.