A Csopak-Paloznak HE idei közgyűlésén Póczik András egyesületi tag, egyben biztosítási szakember vetette fel az egyesületi csónakkikötő, a közösségi horgászállás, (stég) baleseti szempontból való veszélyességét, továbbá az ilyen jellegű esetleges káresemények következményeinek biztosítással való mérséklésének illetve kivédésének lehetőségét.
Tekintettel arra, hogy ez a veszély valamennyi kikötővel és más közösségi létesítménnyel rendelkező egyesületnél fennáll, megkértük Póczik úrat a kérdés részletesebb kifejtésére.
„Minden közösségi létesítménnyel rendelkező horgász egyesület számára reális és elkerülhetetlen kockázati elem a kikötő illetve az itt bekövetkező káresemény, légyen az engedélyezett azaz működési engedéllyel rendelkező vagy csak fennmaradási engedéllyel bíró. Azoknál az eseteknél ahol a kikötő használatával kapcsolatosan személyi sérülés, tárgyrongálási kár következik be, sajnos az egyesület mint üzemeltető felelőssége fennáll. Gondoljunk csak olyan káresemények bekövetkeztére, mint például a stégdeszka beszakadása, amikor is a horgásztárs vagy látogató személyi sérüléses kárt szenved, ne adj Isten 8 napon túl gyógyulást, műtéttel végződő kimenetelűt, maradandó egészségkárosodással bírót. Ezekhez persze még társulhat a balesetet szenvedett ruházati kára, esetlegesen magával vitt tárgyi eszközeiben bekövetkezett kára is.
A dologi kárt félre téve minden ilyen esetben fennáll a kártérítési kötelezettség, amely súlyosabb kimenetelű balesetek bekövetkeztekor egy-egy egyesület számára olyan anyagi terhet is jelenthet, ami akár a további működést is ellehetetlenítheti. Az ilyen és ehhez hasonló problémák megoldására készséggel állnak a biztosító társaságok az egyesületek rendelkezésére."
"Egyedi érdeklődések esetén magam is szívesen nyújtok segítséget a horgásztársaknak", tette hozzá Póczik András, így a szerkesztőség címére érkező kérdéseket részére továbbítjuk.