fogasinaploleadas
Allami jegyek forgalmazasa

Balatonakali és Vidéke HE

Szeretettel köszöntjük egyesületünk nevében!

Bemutatkozó

Településünkön régóta folyik szervezett horgászat, amelyet először a Budapesti Vasutas Horgász Egyesület szervezett. A Balatonakali és Vidéke Sporthorgász Egyesület 1989-ben alakult meg és azóta szerepel önálló egyesületként.

Tagságunk létszáma 2006. évben 353 felnőtt és 15 ifjúsági horgász volt.

Egyesületünk legfőbb feladatának tekinti tagjaink érdekképviseletét, és a tagság minden szükséges dokumentummal való ellátását.

Egyesületünk gazdasági helyzete stabil, pénzeszközeinket elsősorban a tagsági díjak biztosítják, de Önkormányzatunk is támogatást nyújt.

Rendszeresen rendezünk horgászversenyeket, ezek jól szolgálják településünk megismertetését, a balatoni turizmus fejlesztését.

Egy helyiségből álló irodával és engedélyezett csónakkikötővel rendelkezünk, ahol sajátjaink mellett vendéghorgászaink részére is csónakot biztosítunk.

Munkánk során jó kapcsolatot tartunk a helyi önkormányzattal és a halászati -, hajózási-, vízügyi szervekkel. A területi szövetségnek, a Bakony-Balaton Horgász Szövetségnek egyesületünk megalakulásától  tagja vagyunk és más egyesületekkel is jó kapcsolat kialakítására törekszünk.

Örömmel nyugtázzuk hogy egyesületünkben megalakulása óta nem történt komoly fegyelmi vétség. Közös célkitűzésünk, hogy a Balaton váljon a horgászok paradicsomává és a belföldi és külföldi turisták minél nagyobb számban keressék fel és szeressék meg a „Magyar Tengert”.

Kiemelt feladatunknak tekintjük az utánpótlás nevelését a gyermek és ifjúsági horgászok számának növelését.

A horgászat egészséges időtöltést és jó kikapcsolódást jelent a vízparton, de az is fontos, hogy a horogra hal is akadjon.

 

    

Sütiket használunk
Weboldalunkon sütiket használunk. Ezek egy része elengedhetetlen az oldal működéséhez, míg mások segítenek nekünk javítani ezen az oldalon és a felhasználói élményen (pl: nyomkövető sütik). Ön eldöntheti, hogy engedélyezi-e a cookie-kat vagy sem. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha elutasítja őket, előfordulhat, hogy nem tudja használni a webhely összes funkcióját.